Puchar zostaje w Przeciszowie !!! Już na zawsze !

Puchar Wójta Gminy Przeciszów zostaje w Przeciszowie ! Drużyna LKS Przeciszovi wygrywa, w derbach gminy, z ekipą LKSPiotrowice aż 7:1. Przeciszowianie zwyciężylipo raz trzeci w tym noworocznym cyklu, dlatego zgodnie zzasadamirozgrywekPuchar zostaje na Podlesiu. Mecz obfitował w niesamowite emocje, nie obyło się również bez kontrowersyjnych sytuacji.

Noworoczny cykl meczy o Puchar Wójta Gminy Przeciszów działa, z powodzeniem, na terenie naszej gminy od kilkulat. Lokalne drużyny stają w szranki zawszew okresie noworocznym. Stawką jest "przechodni"Puchar Wójta który trafia na rok do drużyny zwycięskiej.Ta drużyna która uzbiera trzy wygrane otrzymuje puchar na stałe. Historyczny, pierwszy raz dokonała tego drużyna LKS Przeciszovii. Cała zabawa, w roku 2016 zacznie się od nowa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15. Duża frekwencja kibiców z obu sołectw dodała smaczku w tej rywalizacji. Prestiż i honor. To właśnie te słowa dało się usłyszeć na ławkach rezerwowych obu drużyn. Atmosfera była niesamowicie podgrzewana. Sam mecz, jak to zwykle bywa w derbowych potyczkach, był bardzo emocjonujący. Zmotywowane drużyny stanęły naprzeciw siebie, na boisku przy ul. Podlesie z niesamowitym zaangażowaniem i ambicją. Wszak, wiadomo nie od dziś, że kluby z sołectw gminy , nie pałają do siebie, łagodnie mówiąc, zbytnim uczuciem. Już na samym początku dało się zauważyć agresje w poczynaniach gości. Częste faule i brutalne zachowania to nieodłączny obrazek pierwszej połowy, a to był początek. Zły przykład dawał nawet sam kapitan drużyny z Piotrowic. Przeciszovia nie zważając na te przeciwności parła do przodu. Coraz śmielsze akcje przynosiły okazje bramkowe i w końcu same bramki. W grze ekipy z Przeciszowa dało się zobaczyć dojrzałość i doświadczenie .W poczynaniach gości z każdą minutą narastała frustracja co skutkowało coraz to brutalniejszymi atakami na nogi gospodarzy. Boisko również nie ułatwiało zadania zawodnikom, bowiem spotkanie było rozgrywane na bocznym obiekcie. Druga połowa nie zmieniła zbytnio obrazu gry. Przeciszowianie nadal dominowali. Trener Barcik dokonał kilku zmian w składzie testując różne warianty przed nie długą rozpoczynającą się ligą. Dla trenera prócz wyniku liczyło również się by wyjść z tego spotkania bez poważniejszych kontuzji.

Noworoczny mecz o Puchar Wójta Gminy Przeciszów to bardzo dobra inicjatywa. Popularyzowanie sportu w gminie, zacieśnianie więzi między mieszkańcami z sołectw to tylko niektóre z wymiernych skutków tego rodzaju wydarzeń. Kolejne spotkanie już za rok !